دکوراسیون داخلی

آیا به دکوراسیون داخلی علاقه دارید؟ در این مطلب، دکوراسیون داخلی را تعریف می کنیم و در مورد برخی از سبک ها و نکات دکوراسیون صحبت می کنیم.
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی هنر تزئین یک خانه مسکونی یا تجاری با توجه به ترجیحات و سبک شخصی مشتری است. این شامل انتخاب طرح های رنگی، مواد کفپوش، مبلمان، آثار هنری و لوازم جانبی است. محیط را به یک طراحی زیبا و دلپذیر و با بودجه تبدیل می کند.


دکوراسیون داخلی با اضافه کردن وسایل جانبی مانند پارچه و فرش، به زیبایی اتاق می پردازد. طراحان داخلی بهترین استفاده را از فضا دارند.


دکوراسیون داخلی در مقابل طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی اغلب با طراحی داخلی همراه است. اگرچه آنها دست به دست هم می دهند، دکوراسیون داخلی با طراحان داخلی تفاوت دارند.
طراحان داخلی وظایف مشابه دکوراتورها را انجام می دهند اما باید از طرف شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی، آموزش رسمی و مجوز حرفه ای دریافت کنند.
از طرف دیگر، دکوراتورهای داخلی ملزم به دریافت آموزش رسمی یا تجربه حرفه ای نیستند. هر دو برای دستیابی به کارهای طراحی با متخصصان خدمات همکاری دارند، اما طراحان داخلی ممکن است با پیمانکاران همکاری کنند تا عناصر ساختاری را تغییر دهند.
دکوراتورهای داخلی به ندرت تغییرات ساختاری ایجاد می کنند و بر روی تصاویر یک فضا تمرکز می کنند.
سبک های دکوراسیون داخلی
سبک های طراحی تغییر کرده و مطابق با روندها متغیر است. طی سالها سبک های بی شماری در طراحی وجود داشته است، اما بیایید محبوب ترین ها را با هم مرور کنیم.
ساحلی
ساحل استایل مناسب برای کسانی که می خواهند ساحل و اقیانوس را وارد زندگی روزمره خود کنند. این شامل رنگ های سفید، آبی ، سبز و نارنجی است. لوازم جانبی شامل قاب های طرح اقیانوس، پوسته های دریایی، عناصر چوب و مبلمان گاه به گاه برای ایجاد فضایی آرامش بخش است.
مدرن
طراحی مدرن یک سبک براق است که سادگی را برجسته می کند. دکوراتورها از طرح های اصلی رنگ سفید، خاکستری و سیاه استفاده می کنند.
خطوط مستقیم و جسورانه ترجیح داده می شوند. از عناصر و مواد طبیعی لوازم جانبی مانند قاب های چوبی، تزئینات فلزی و مبلمان استفاده می شود.


معاصر
سبک معاصر نوعی ملایم تری از طراحی مدرن است. اغلب با مدرن اشتباه گرفته می شود زیرا دارای ظاهری تمیز و با خطوط مستقیم است.
این رنگ های جسورانه، ملایم و خنثی را امکان پذیر می کند. معاصر با طراحی مدرن متفاوت است زیرا سبک آن همیشه در حال تغییر است. این تمرکز روی طرح ها و روندهای امروزی است.
آنچه امروزه طراحی معاصر را تعریف می کند ممکن است در آینده آن را تعریف نکند.
گلم مدرن Modern Glam
گلم مدرن با ظرافت با طراحی مدرن ادغام شده است. صندلی های تافی دار و عثمانی این فضاها را با پارچه های لوکس مانند مخمل تزئین می کنند.
مبلمان فلزی و قطعات جانبی آن معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و با طرح های رنگی روشن یا خنثی جفت می شود. استفاده گل رز سفید در یک گلدان کلاسیک.
سایر ویژگی ها مانند لوسترها، آینه های بزرگ، مواد خراشیده شده و اشیاء نگین دار لمس های پیچیده و درجه یک را اضافه می کنند.
کشور
سبک کشور مواد طبیعی و عناصر روستایی را برجسته می کند تا محیط زندگی مزرعه در فضای باز را تأمین کند. قرمز رنگ غالب است. سبدهای حصیری، پالت و قطعات چینی سفید از لوازم جانبی محبوب است.
گلچین
اگر مشتری کمی از سبک خود مطمئن نیست، اما به سبکهای مختلف علاقه دارد، ممکن است از نگاه التقاطی یا گلچین طرفداری کنند. قوانین سبک الکلی تعریف نشده است. این گفته “هر اقدامی مجاز است” برای مشتری گلچین کردن واقعا کار می کند! از همه عناصر، رنگها، بافتها و مواد برای ایجاد فضای مشخص استفاده می شود.
بوهمی
یک کلمه برای توصیف این سبک وجود دارد: جسورانه! سبک بوهمی روشن و رنگارنگ است. از رنگهای اصلی، قرمز، زرد و آبی با طیف های صورتی، بنفش عمیق و نارنجی استفاده می شود.
قطعات مبلمان چوبی که با مواد مخمل خواب دار پوشانده شده اند با تزیینات راه راه، هندسی و گلدار توری تزئین شده اند. سبک بوهمی برای افرادی است که ممکن است از سفر و فرهنگ الهام بگیرند جذاب است.
آسیایی
سبک طراحی آسیایی از عناصر طبیعت برای احساس آرامش استفاده می کند. رنگهای سفید، سبز، آبی و رنگ های خنثی طرحهای اصلی رنگی هستند.
نور طبیعی با پوشش های پنجره ای محدود مورد نظر است تا بیشترین میزان نور خورشید را در یک اتاق قرار دهد.
از پارچه ها و چاپ های الهام گرفته شده آسیایی برای صندلی ها، بالش ها و سایر پوشش ها استفاده می شود. برای افزودن لمس های طبیعی، گیاهان کوچک در سراسر پخش می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟