جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه، قوانین چیدمان امروزی

جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیونی ساده اما مدرن است. هرکسی نداند خانم‌ها به خوبی می‌دانند که آشپزخانه قلب خانه است. هرقدر دکوراسیون آشپزخانه ساده و کاربردی‌ بودن فضا را مختل نکند، بهتر است. البته این به این معنی نیست که قلب خانه را از زیبایی، گرما و رنگ سرشار نکنیم. بلکه برعکس، باید زیباترین و جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه را بشناسیم. این شناخت نقطه آغاز یک تازگی است.

ممکن است دستیابی به یک چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه ساده اما امروزی، به نظرتان سخت بیاید. اما از شما می‌خواهم به من اعتماد کنید. در این نوشته شما را با سه قانون خلق آشپزخانه ایده‌آل آشنا خواهم کرد. خواهید دید که فراهم کردن جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن آنقدرها هم سخت نیست. فوت کوزه‌گری‌اش این است که 3 عنصر زیبایی، سادگی و کاربردی بودن را در آشپزخانه‌تان کنار هم بنشانید.

قانون اول در باب چیدمان: از شکل و مساحت آشپزخانه الهام بگیرید!

یکی از معضلات امروزی زنان ایرانی، آشپزخانه‌های کوچک و وسایل بزرگ و زیاد است. اصلا بعید نیست آدم در چنین آشپزخانه‌ای مدام به در و دیوار اصابت کند!

این ناهماهنگی ابعاد و تعداد وسایل با فضای آشپزخانه، باعث می‌شود چندمنظوره بودن نقش آشپزخانه نیز مختل شود. چون در آشپزخانه معاصر، مرز آشپزخانه و اتاق نشیمن هم از بین رفته است. جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه سعی می‌کند، طوری فضای پر و خالی را مدیریت کند که صمیمیت و راحتی اعضای خانواده و مهمانان احتمالی، حین پذیرایی حفظ شود.

هیچ می‌دانستید که ما 12 درصد از اوقات زندگی را در آشپزخانه می‌گذرانیم. آیا بهتر نیست قبل از شروع چیدمان آشپزخانه از خود بپرسیم: مساحت آشپزخانه با وسایلی که می‌خواهم در آن قرار دهم همخوانی دارد؟ آیا فضای خالی کافی در آشپزخانه (برای گذراندن 12 درصد از زندگی‌) نگه داشته‌ام؟

آشپزخانه کلاسیک با تم قهوه ای و سفید
آشپزخانه کلاسیک با تم قهوه ای و سفید

قانون دوم در باب فضاسازی: ظرف و ظروف و وسایل اضافه ممنوع!

آشپزخانه به دلیل وجود کابینت‌ها و قفسه‌های زیاد، محل نگهداری انواع و اقسام ابزارها نیز هست. از ابزارهای پخت و پز گرفته تا گاهی لوازم دم دستی تعمیرات و باغبانی و … . انباشت کردن وسیله‌های اضافی؛ کاری که اکثر خانم‌ها انجام می‌دهند، با دکوراسیون آشپزخانه ساده و امروزی مغایرت دارد. وسایل اضافی حکم سوزاندن فضاهای کاربردی را دارد.

شما مجبور خواهید شد برای سامان‌دهی وسایل اضافه یک کمد اضافه تهیه کنید. هزینه‌هایی که رضایت‌بخش نیست. قبل از پر کردن آشپزخانه با بی‌فایده‌جات، از خود بپرسید آیا به همه این‌ها احتیاج دارم؟

آشپزخانه کوچک مستطیلی
آشپزخانه کوچک مستطیلی

قانون سوم در باب رنگ‌آمیزی و نور: خودتان را به کلیشه سیاه و سفید محدود نکنید!

بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه ها لزوما رنگ سفید و مشکی دارد. این ذهنیت درستی نیست. چرا این‌بار ترکیب مشکی و بافت چوب را امتحان نمی‌کنید؟ هر ترکیب رنگی جدیدی قابلیت این را دارد که فضای آشپزخانه را امروزی‌ و دلنشین‌تر کند. می‌شود رنگ‌ها را مثل عناصر دیگر آشپزخانه شخصی‌سازی کرد. تکرار آنچه زیاد دیده‌ایم لزوما به دل همه نمی‌نشیند.

شاید گاهی حین کار در کنار سینک ظرفشویی متوجه شده باشید که کاش اینجا روشن‌تر بود. نورپردازی در جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه یکی از ارکان اصلی است. نورهای موضعی خاص علاوه بر اینکه معرف قسمت‌های آشپزخانه است، گاهی جنبه زیبایی و تزیینی هم دارد.

قبل از تصمیم برای رنگ‌ و نور فضای آشپزخانه، تک‌تک قسمت‌های آشپزخانه را از لحاظ نوری ارزیابی کنید. بعد از خود بپرسید: آشپزخانه با کدام رنگ‌ها بیشتر از قبل «آشپزخانه من» است؟ نورپردازی در کدام قسمت آشپزخانه باید تقویت شود؟

دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد
دکوراسیون آشپزخانه با تم زرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟