نکات بسیار مهم و ضروری در طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن با تم سفید و کرم
آشپزخانه مدرن با تم سفید و کرم
آشپزخانه مدرن با تم سفید و کرم

معماران و طراحان، همواره این جمله را تکرار می کنند ، که آشپزخانه ، قلب تپنده ی یک خانه است و به تبع آن طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن ، می تواند بیانگر این عبارت باشد و به صورتی بسیار نوین و چشم نواز، چیدمان یک آشپزخانه را به هنری تبدیل نماید ؛ که شاید دکوراسیون  هیچ بخش دیگری، از یک خانه به این اندازه اهمیت نداشته باشد .

این چیدمان به حدی اهمیت دارد که ، به جرات می توان گفت با بهره گیری از طراحی مناسب و به کارگیری متریال با کیفیت و مدرن ، می توان حتی با وجود مدرن نبودن بخش های دیگر ساختمان ، و سادگی آنها، تنها با وجود یک چیدمان بسیار مدرن آشپزخانه ، خلاء دیگر بخش های ساختمان را پر کرد .

ما در مجموعه ی بسیار پیشرو و آوانگارد سپهر چوب، همواره با تحقیق و پژوهش مداوم و به روز، سعی کرده ایم تا برترین نمونه های دکوراسیون و چیدمان انواع آشپزخانه ی مدرن ، را در پروژه های خود ، با استفاده از عناصر بسیار متنوع جدید و با کیفیت، به گونه ای از این متریال بهره ببریم، که کاربرد آنها با وجود وفور تنوع متریال جهت دکوراسیون آشپزخانه، نمای آشپزخانه را به صورت کاملا مدرن و در عین حال همگن ، با سایر بخش های ساختمان، ایجاد کنیم.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن با استفاده از به روز ترین طرح ها و مواد و متریال :

دکوراسیون آشپزخانه مدرن
دکوراسیون آشپزخانه مدرن
ساختاری که ما برای طراحی انواع آشپزخانه ها اعمال می کنیم، افرادی که از این محیط استفاده می نمایند، بتوانند بیشترین حد در اختیار داشته باشند

یکی از مهم ترین نکات در باره ی آشپزخانه ، این است که افراد ، خصوصا خانم های خانه دار  ، در طول روز زمان زیادی را در این مکان صرف می کنند . این علت ، سبب می شود که آشپزخانه ، به عنوان یکی از مهم ترین بخش های ساختمان ، این قسمت را با توجه به این موضوع که ، عدم اجرای طرح های سنتی در ساخت و طراحی آشپزخانه ها و نمودار بودن بیشتر این بخش از منزل به واسطه ی اپن بودن آن، نیاز به دکوری ، نشاط آور و همچنین بسیار سازگار با محیط زیست و اقلیم منطقه و هم چنین الهام گیری از طبیعت، دارد.

به همین دلیل با توجه به توضیحاتی که داده شد ، به بررسی برخی از المان های بسیار مدرن آشپزخانه خواهیم پرداخت.

چیدمان های بسیار مدرن آشپزخانه ی امروزی و چگونگی بهره گیری از متریال های مختلف در آنها :

آشپزخانه مدرن

در ابتدای این بحث ، باید این نکته ی مهم را در نظر داشت که اساسا واژه ی مدرن ، در طراحی آشپزخانه چه معنایی دارد ؟ در طراحی امروزی به آشپزخانه و به طور کلی هر گونه دکوراسیون داخلی، مدرن گفته می شود که در عین داشتن سادگی و دور ماندن از زرق و برق های بیهوده و نا لازم و بعضا بسیار پرهزینه، کاربردی ترین نوع استفاده از فضا، را در اختیار کاربران قرار دهد.

در این راستا ، ساختاری که ما برای طراحی انواع آشپزخانه ها اعمال می کنیم، به گونه ای است که افرادی که از این محیط استفاده می نمایند، بتوانند بیشترین حد استفاده ی مفید از محیط آشپزخانه را، در اختیار داشته باشند .

اما در مورد مدرن ترین انواع دکوراسیون آشپزخانه ، با توجه به توضیحی که در مورد واژه ی مدرن ، داده شد ، می توان شاخص هایی را برای اینگونه آشپزخانه ، قائل شد .

از جمله مهم ترین مواردی که باید در طراحی یک آشپزخانه زیر نظر داشت، زیرساخت های یک آشپزخانه است ، که می بایست در اولویت کار هر طراحی، وجود داشته باشد . بدون آن که، این زیرساخت ها برای آشپزخانه اعمال شود ، مانند این می ماند که بر روی یک فضای بسیار زشت و بی کیفیت، یک لایه ی زیبا قرار دهیم و آن را مدرن بپنداریم .

چگونه از متریال های مدرن برای ایجاد یک چیدمان مدرن در آشپزخانه بهره ببریم :

ashpazhkane101

باور اینکه آشپزخانه های مدرن پرزرق و برق هستند، کاملا غلط است. آشپزخانه محل دپوی عتیقه جات و دیگر اقلام زینتی غیر کاربردی نیست، بلکه محیطی است که باید برای انجام اموری مانند پخت و پز، ظرفشویی، دورهم جمع شدن برای صرف شام و ناهار و بسیاری از امور دیگر، طراحی شده باشد.

عدم توجه به این موضوع که، محیط خانه با کدام یک از متریال های مدرن و همچنین با دیگر بخش های ساختمان همخوانی بیشتری دارد، امری بسیار مهم است . به همین علت ، در غالب چیدمان هایی، که برای یک آشپزخانه ی مدرن ، در نظر گرفته می شود، شاهد استفاده از ساده ترین انواع متریال و در عین حال با کیفیت ترین این مواد هستیم .

استفاده از کابینت های MDF ، کابینت مدرن و انواع کابینت کلاسیک و انواع میز ناهار خوری که از محصولات شرکت ما می باشد و بر پایه ی اصول نوین ومدرن طراحی شده اند ، می تواند یک انتخاب ایده آل برای کابینت ها باشد . همچنین عدم بهره گیری از ، برخی از المان های سنتی مانند آرک های گچی و کاشیکاری های قدیمی، تا حد زیادی می تواند ، به مدرن جلوه نمودن ساختار دکوراسیون کمک کند .

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن می بایست، همواره در حالتی طراحی گردد که در عین برآورده نمودن اپتیمم استفاده از فضا، دارای این موهبت باشد که با بهره گیری از مدرن ترین چیدمان دکور، به زیباترین و با نشاط ترین بخش ساختمان؛ در پیوند با دکوراسیون ملهم از طبیعت و عدم ایجاد دکوراسیونی فانتزی و غیر کاربردی، بتواند بیشترین کارکرد را برای افراد خانواده ، خصوصا خانم ها ی خانه دار فراهم نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟