دکوراسیون اتاق کودک و نکات مهم طراحی آن

زمان طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک به یاد داشته باشید که روزهای زیادی از دوران کودکی فرزندتان در این اتاق سپری خواهد شد و همه جزییات تا همیشه دریادش خواهد ماند. در واقع در حال طراحی فضایی هستید که خاطرات کودک را می‌سازد. فضایی که می‌بایست کاربردی باشد. آرامش بخش باشد و در عین حال خلاقیت کودک را بیدار کند. فضایی که متناسب با نیازهای کودک باشد و نکات ایمنی خاص اتاق کودک در آن رعایت شده باشد. با توجه به محدودیت فضا و منابع مالی این روزها می‌بایست از خلاقیت و دانش طراحی کمک گرفت تا بهترین فضا برای کودک شما ایجاد شود.

تخت دو طبقه کودک قهوه ای و سفید
تخت دو طبقه کودک قهوه ای و سفید
تخت دو طبقه کودک به همراه کمد کودک و کشوهای مخفی

دکوراسیون اتاق خواب کودک به رنگ و نور نیاز دارد

رنگ نقش مهمی در روحیه افراد دارد خصوصا در فضایی که زمان زیادی را در آن می‌‌گذراند. ترکیبی از رنگ‌های آبی از طیف‌های مختلف و استفاده از رنگ‌های زرد می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشد.

از انتخاب رنگ‌هایی مانند طوسی یا نقره‌ای نترسید. می‌توانید در ترکیب با رنگ سفید و اضافه کردن یک رنگ زنده و شاد ترکیبی بسیار ایده‌آل ایجاد کنید که هم آرامش بخش باشد هم تاثیر مثبت در روحیه فرزندتان داشته باشد.

اتاق خواب کودک سبزطیف رنگ‌های سبز نیز می‌تواند ایده‌آل باشد. در انتخاب رنگ کلیشه‌ها را کنار بگذارید و ترکیبی انتخاب کنید که خودتان و فرزندتان حس بهتری با آن داشته باشد. بهرحال به یادا شته باشید اتاق خواب کودک تنها برای خوابیدن نیست و بیشترین زمان بازی وکودک در این اتاق است. پس نور و رنگ تاثیر زیادی در روحیه  کودک دارد.

تخت دو طبقه کودک صورتی سفید
تخت دو طبقه کودک صورتی سفید
تخت دو طبقه کودک صورتی به همراه پله های کشو دار

در دکوراسیون اتاق خواب کودک ایمنی را از یاد نبرید

زمانی که در حال انتخاب تخت کودک و کمد لباس هستید به یاد داشته باشید چیدمان غلط، وجود لبه‌های نوک تیز و اندازه نبودن فواصل می‌تواند به فرزندتان آسیب بزند. به افرادی اعتماد کنید که سال‌هاست در زمینه ساخت لوازم کودک مهارت دارند زیرا جزئیاتی در ساخت تخت کودک وجود دارد که افراد با تجربه توجه بیشتری به آن دارند. با توجه به قد و وزن فرزندتان سعی کنید ابزارها را به شکلی ایمن بچینید و در انتخاب تخت دو طبقه موارد ایمنی را بررسی کنید.

طراحان سپهر چوب تمامی موارد بیان شده را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد و ایمنی محافط لبه های تخت و کیفیت مواد اولیه را در نظر می گیرد.

تخت دو طبقه کودک سفید و کرم
تخت دو طبقه کودک سفید و کرم
تخت دو طبقه کودک به همراه پله های کشو دار

همیشه مرتب نگه داشتن اتاق خواب کودک

گاهی شلوغی فضا در نتیجه چیدمان بد و کمبود ابزار کافی برای مرتب کردن فضاست. ابزار ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند اتاق کودک را مرتب نگه دارد.

طبیعیست که کودک انرژی زیادی دارد و همواره در حال بازی و ریختن وسایل اسباب بازی کف اتاق است و احتمالا لباس و کتاب و سایر وسایل نیز به آشفتگی فضا می‌افزاید. اگر فضاهایی کاملا در دسترس وجود داشته باشد که برای وسایل کودک جای مناسب ایجاد کند؛ به طور مثال تعدد کشو ها و جا برای آویزان کردن لباس و کشو کافی برای لباس حتی سبدها یا فضاهای ساده‌ای که اسباب‌بازی‌ها را بتوان به سرعت در آن جمع کرد می‌تواند از شلوغی فضا بکاهد و در یک چشم بر هم زدن اتاق همه چیز سر جای خودش قرار گیرد.

خرید تخت دوطبقه دخترانه و پسرانه به همراه کشو های مخفی و میز تحریر کم جا می تواند در فضای اتاق کودک شما صرفه جویی کرده و فضای کافی برای بازی کودک فراهم کند.

محدودیت دکوراسیون اتاق کودک

در انتخاب دکوراسیون اتاق خواب کودک بسته به میزان بودجه، سن و جثه کودک و تصمیم شما برای تغییر دکوراسیون در سال‌های آینده، محدودیت‌های خاصی در انتخاب وسایل و انتخاب طرح دارید. حتی میزان نور اتاق و ابعاد پنجره می‌تواند در انتخاب رنگ و چیدمان تغییر ایجاد کند.

در صورتی که کفپوش و دیوارپوش انتخاب شده است خود می‌تواند در انتخاب تاثیرگذار باشد. بنابراین سرویس خواب های کاملا سفارشی چوبی می تواند گزینه مناسبی باشد.

در انتخاب دکوراسیون اتاق کودک از فرزندتان نظر بخواهید

به یاد داشته باشید نظر خواستن از کودک در انتخاب چیدمان اتاق و هر آنچه به او تعلق دارد حس همکاری و مسئولیت را در او بیدار می‌کند. نظر خواهی از کودکان را فراموش نکنید. تا حد امکان سعی کنید به نظرات او احترام بگذارید و دنیا را با عینک کودک خود ببینید. پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب گزینه نهایی حتما با کودکتان مشورت کنید.

اتاق کودک
اتاق کودک
انتخاب بهترین دکوراسیون اتاق کودک

کلیشه‌ها را کنار بگذارید

رنگ صورتی برای دختر و رنگ آبی برای پسر! این کلیشه‌ها را کنار بگذارید. عقاید اشتباه خود را به برای کودک اجرا نکنید. در انتخاب چیدمان عقاید پوسیده و اشتباه را کنار بگذارید و به این فکر کنید که کدام انتخاب حس بهتری دارد کاربرد بهتری دارد و کودکتان با آن احساس راحتی می‌کند. هیچ ایرادی ندارد اگر رنگ صورتی یا رنگ شاد در اتاق پسر باشد یا رنگ آبی و رنگ سرد در اتاق دختر. فکرتان را در انتخاب باز بگذارید.

از فضای کم به بهترین شکل در دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده کنید

این روزها فضا کم اتاق‌ها و خانه‌های ما معضلی است که نیاز به راه حل دارد. ما در تیم سپهر چوب تمام تلاش خود را کرده‌ایم که ابزاری بسازید که در کوچکترین فضای ممکن امکان خواب و مطالعه و قرار دادن وسایل وجود داشته باشد. با استفاده از تمامی فضاها مانند فضای زیر تخت، استفاده از تخت دو طبقه و استفاده از ارتفاع برای قرار دادن کشورها و ایده‌های خلاقانه می‌توان در فضاهای بسیار کوچک نیز بهترین چیدمان را ایجاد کرد.

چشم‌انداز بالای تخت خواب کودک

یکی از نکاتی که در چیدمان اتاق کودک باید رعایت کنید این است که چشم‌انداز بالای سر فردی که خوابیده است را زیبا کنید. نکته‌ای شاید زیاد به آن توجه نشود اما در تخت‌های دو طبقه باید طراحی به نحوی باشد که فضای بالای سر فرد احساس خفگی ایجاد نکند. در تخت خواب نوزاد و در سنین خیلی پایین این نکته اهمیت بالاتری دارد زیرا فرزند شما زمان طولانی‌تری  خواب است و فضایی که در هنگام خواب به آن خیره می‌شود تاثیر زیادی در روحیه او خواهد داشت.

جزئیات را در درکوراسیون اتاق خواب کودک در نظر داشته باشید

جزئیات را فراموش نکنید. در هنگام انتخاب سرویس خواب و دکوراسیون اتاق خواب کودک جزئیاتی مانند دستگیره‌ها، ارتفاع کشوها که به اندازه قد کودکتان باشد، شکل قرارگیری پله‌ها در تخت دو طبقه و تعداد کشوها می‌تواند به شدت در کاربرد آن تاثیر داشته باشد. زمانی که قرار است انتخاب را انجام دهید فضای اتاق را در نظر بگیرید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که به صورت حضوری خرید کنید و فرزندتان هم در هنگام خرید حضور داشته باشد. شاید نکته‌ای به چشم فرزندتان بیاید که از نظر شما دور مانده باشد.

آینده نگر باشید

ممکن است در آینده بخواهید رنگ دیوار یا کف پوش را عوض کنید. شاید قصد داشته باشید برای 4 تا 5 سال آینده دکوراسیون اتاق خواب کودک را عوض نکنید و فرزندتان به مدرسه برود و نیاز به فضایی برای درس خواندن داشته باشد. شاید بخواهید خانه را عوض کنید همه این نکات ریز را در نظر داشته باشید و خریدتان را به نحوی انجام دهید که در فاصله زمانی مورد نظرتان اتاق قابل استفاده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟