دانستنی های مهم در مورد مزایا و معایب تخت تاشو

آپارتمانی شدن  و کوچک شدن خانه ها در سال اخیر خیلی از افراد را با کمبود جا در فضای اتاق خواب روبرو کرده است. صنعت لوازم خواب در اینجا به کمک ما آمده و با تولید نسل جدیدی از تخت خواب های تاشو، کمد تاشو، مبل تخت شو زیبایی ، خلاقیت و آرامش را به مردم هدیه داد. با توجه به جدید بودن این محصول بدون شک مزایا و معایب تخت تاشو برای استفاده باید مورد توجه قرار بگیرد و بعد از آن اقدام به خرید و استفاده در منزل انجام شود. تخت های تاشو به طراح داخلی ساختمان این امکان را می دهد تا از حداقل فضای اتاق، حداکثر استفاده را داشته باشد.

بسیاری از تخت های تاشو در کنار خود متعلقاتی مفید و مورد استفاده بیشتری نیز دارند. همچنین نمونه های مدرن و جدیدی از کمد تخت شو،تخت دو طبقه تاشو، تخت کودک تاشو همراه با کتابخانه،دراور، میز تحریر نیز وجود دارد. جنس تخت تاشو از ام دی اف با فشردگی بالامی باشد. حتما در زمان خرید از با کیفیت بودن جنس ام دی اف در آن مطمئن شوید.

در اینجا راهنمایی برای انتخاب شما قرار داده شده است اماشما می توانید جنس و رنگ این تخت های تاشو رو در سپهر چوب به صورت کاملا سفارشی و به انتخاب خود تغییر دهید.

اجزای تشکیل دهنده تخت تاشو:

1- بدنه تخت تاشو

بدنه این تخت ها از جنس ام دی اف فشرده می باشد. هیچوقت اقدام به خرید تخت هایی که از جنس نئوپان می باشد نکنید. چون به مرورزمان باعث آسیب های فیزیکی سنگین به بدن افراد می کند.

2- ابزارآلات تخت تاشو مانند لولا،جک، دستگیره

ابزار مورد استفاده در تخت تاشو باید با کیفیت باشد، استفاده از تجهیزاتی ماندد آرام بند، لولا، دستگیره بی کیفیت باعث می شود که به مرور زمان در اثر باز و بسته شدن لولا ها به صدا کردن دربیاید و همچنین کدر شدن رنگ دستگیره ها می شود.

3-درب تخت تاشو

این بخش ازتخت بسیار مهم می باشد، علاوه بر زیبایی ظاهری در هنگام بسته شدن ،در هنگام استفاده نیز فشار زیادی به خاطر وزن فرد و تشکی که روی آن قرار می گیرد به آن وارد می شود. دقت در هنگام خرید نسبت به تهیه جنس با کیفیت بسیار مهم می باشد.

4- متعلقات تخت تاشو

5-بدنه تخت تاشو

بخش های اضافی تخت تاشو که در کنار آن وجود دارد شامل:

1- میز کامپیوتر

2-میز آرایشی

3- کتابخانه

4-میز تحریر

5- آینه قدی

6-کمد وقفسه

اهمیت توجه به مزایا و معایب تخت تاشو در هنگام خرید

مزایا و معایب تخت تاشو و اهمیت توجه به این نکات در وقت خرید از آن جهت اهمیت دارد که شما علاقمند به استفاده از زیبایی و راحتی با صرف هزینه مناسب در کنار هم هستید.

مزایای تخت تاشو

1-فضای زیادی در اتاق خواب اشغال نمی کند

2- از شلوغ شدن اتاق خواب های کوچک جلوگیری می کند.

3- در مواقعی که به آن نیاز ندارید می توانید آنرا جمع کرده و فضای کامل اتاق را در اختیار داشته باشید.

4-  داشتن یک اتاق برای استفاده های مختلف

خیلی از افراد برای انجام کارهای خود نیازمند اتاق جداگانه هستند که در بیشتر مواقع شرایط مالی واجتماعی امکان استفاده از خانه های چند خوابه را به شما نمی دهد، حسن استفاده از تخت تاشو این است که شما  با جمع کردن آن در ساعت های که   خواب نیستید  می توانید یک اتاق کار  مناسب در اختیار داشته باشید.

5- جلوگیری از صدمه دیدن تخت

در اثر گذشت زمان و گاهی اوقات شیطنت بچه ها  تخت خواب ها شروع به خرابی می کند و صدای فنر های تخت به گوش می رسد.در واقع تخت های تاشو عمر مفید تخت را بالا می برد زیرا در اوقات غیر از خواب بسته است و در کناری جمع شده است.

6-استفاده از چند وسیله با کاربردی متفاوت در یک فضای کوچک

حتما بسیاری از شما به داشتن کتابخانه، کمد و میز تحریر در کنار تخت علاقه دارید و از طرفی جمع وجور بودن و طراحی داخلی دکوراسیون نیز برای شما مهم باشدتخت تاشو درانواع مدل های کمد تخت شو، تخت تاشو دارای کتابخانه، دراور،جاکفشی موجود می باشد.

نکته: اگر دو کودک دارید و فضای اتاق آنها کوچک و وسایل آنها زیاد است نگران نباشید، کمد تاشو کودک با امکانات میز تحریر، کتابخانه و حتی تخت دو طبقه زیبایی و جذابیت را برای کودکان و اتاق آنها به ارمغان می آورد.

تخت تاشو دو طبقه

معایب استفاده از تخت تاشو

1- تخت تاشو با توجه به ابعاد اتاق تهیه و نصب می شود،به همین دلیل جابه جایی این مدل تخت ها به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

2-آسیب رسیدن به تخت در اثر جابه جایی

تفاوت مبل تخت شو با تخت تاشو

مبل های تخت شو زمانی به وجود آمدند که بعضی خانه ها اتاق مهمان نداشتند یا اینکه به علت فضای کوچک و محدود استفاده از تخت خواب در فضای کوچک ومحدود جلوه زیبایی نداشت، زیرا  اتاق خواب فرد اتاق نشیمن، و پذیرایی او هم بود. به همین دلیل مبل تخت شو بهترین گزینه برای حل این مشکل بود.انواع مبل تخت شو یکنفره و دونفره با طراحی های زیبا در بازار موجود می باشد، که شما با توجه به سلیقه و نیاز خود می توانید از آنها استفاده کنید

تفاوت اصلی تخت تاشو و مبل تخت شو در نحوه استفاده از آنها می باشد. شما  از تخت تاشو فقط برای خواب استفاده می کنید اما مبل تخت شو این امکان را به شما می دهد که هم یک تخت خواب و هم مبلی برای پذیرایی از مهمانان خود در اتاق نشیمن داشته باشید.

با توجه به نکاتی که ت وضیح داده شد شما می توانید انتخاب کنید که یک تخت تاشو داشته باشید یا  از تخت های معمولی استفاده کنید.اما در هر صورت نحوه استفاده ما از لوازم و انتخاب و در نظر داشتن کیفیت در هنگام خرید این وسایل می توانید مزایا و معایب تخت تاشو را خیلی مهم و یا بی اهمیت جلوه دهد.

انواع مبل تاشو
انواع مبل تاشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست