کدام یک از انواع کاغذ دیواری را باید انتخاب کنیم؟

از زمانی که صنعت ساختمان رو به پیشرفت گذاشت  پوشش هایی مانند رنگ  و کاغذ دیواری در ساختمان برای پوشش دیوارها مورد توجه قرار گرفت. کاغذ دیواری یک پوشش تزئینی است که برای پوشش سطح دیوار های داخلی در اداره، خانه به کار می رود. تنوع در رنگ و طرح های متفاوت در صنعت کاغذ دیواری حال و هوای خوشایندی را به دکوراسیون منزل اضافه کرده است.
انواع کاغذ دیواری در بازار موجود است و شما می توانید بر اساس سبک مورد نظر ، رنگ و دکوراسیون اتاق پذیرایی خود، اتاق کودک و اتاق خواب هر طرح و سبکی  را که دوست دارید انتخاب کنید. اما نکته اینجاست که علاوه بر دکوراسیون ، گاهی اوقات نوع تخت خوابی که استفاده می کنید نیز در انتخاب کاغذ دیواری تاثیر گذار است. مثلا تخت سلطتنی با کاغذ دیواری مدرن؟ آیا اینها متناسب هستند؟ یا یز تلوزیون با قفسه های زیاد و بزرگ در کنار کاغذ دیواری سه بعدی کمی شلوغ نیست؟ یا تصویر سه بعدی در پشت میز نشان داده می شود؟
برای مثال کتابخانه ، میز ناهار خوری (مدرن یا کلاسیک)، میز LCD ، شلف دیواری ، جنس، رنگ و مدل کاغذ دیواری همه بر هم تاثیر دارند.  در این مطلب شما را با انواع کاغذ دیواری آشنا می کنید.

جنس  انواع کاغذ دیواری

1- کاغذ دیواری غیر بافته شده

جنس  این نمونه از مخلوط الیاف فیبر سلولزی و الیاف نساجی تولید شده است.

2-کاغذ دیواری با روکش وینیل

روی کاغذ این مدل  با پی وی سی اسپری و روکش شده است.

3-  روکش پارچه ای

جنس این مدل از انواع کاغذ دیواری با یک ماده سبک وینیل از آکریلیک و یا وینیل مایع پوشیده شده است و لایه طرح دار روی این روکش چاپ شده است.

4-کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد

در تهیه این نوع، یک لایه کاغذ با یک لایه وینیل سخت پوشش داده می شود.

5-کاغذ دیواری با وینیل فابریک یک

برای تهیه این نوع کاغذ دیواری یک لایه وینیل سخت روی سطح کاغذ لمینت می کنند. به علت استفاده از مواد خاص در جنس این نمونه، قیمت آن نسبت به بقیه نمونه ها بیشتر خواهد بود.

انواع طرح کاغذ دیواری

1- کاغذ دیواری طرح دار

این مدل در طرح های متنوع در بازار موجود می باشد. بهتر است برای شلوغ به نظر نرسیدن خانه از مدل های ساده  که در زمینه بعضی انواع کاغذ دیواری های طرح دار وجود دارد برای رسیدن به محیطی آرام و راحت استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح دار

2- کاغذ دیواری با زمینه روشن

از کاربردهای مهم این نمونه، بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک می باشد.

3-کاغذ دیواری با رنگ های متفاوت

معمولا استفاده از رنگ های متفاوت در کاغذ دیواری برای دکوراسیون های مدرن در منازل استفاده می شود.

4- طرح مدرن

کاغذ دیواری های مدرن به دلیل استفاده از نقش ها و طرح های شادی که در آن ها وجود دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در طراحی این نمونه یک طرح جدید و خلوت اما زیبا ارائه می شود.

5- طرح کلاسیک

طراحی بر اساس نظم در این نوع کاغذ دیواری که با استفاده از خطوط و نقش  های منحنی صورت گرفته است،آرامش را برای تمام گروه های سنی به همراه می آورد. در این مدل معمولا از رنگ های خنثی مثل خاکستری ، بژ و کرم در طراحی خود استفاده می کند.

کاعذ دیواری کلاسیک

6-کاغذ دیواری برجسته

تنوع در طراحی و قابل شستشو بودن  از ویژگی های مهم این نمونه از انواع کاغذ دیواری می باشد.لمس کردن طرح و نقش و برگها حس شادی را به شما هدیه می دهد.

کاغذ دیواری برجسته

7- کاغذ دیواری تصویری

در طراحی این نمونه از کاغذ دیواری ها پوستر یا طرح مورد علاقه مشتری  توسط مشتری انتخاب می شود و سپس بر اساس ابعاد دلخواه مشتری تولید می گردد.این نمونه از کار از پرطرفدارترین  انواع کاغذ دیواری کارها می باشد.

کاغذ دیواری تصویری

8- کاغذ دیواری با طرح منظره 

شاید شما علاقه داشته باشید که منظره های بزرگ و خاص را در منزل خود برای دیوارها استفاده کنید، با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی می توانید این کار را انجام دهید. در طراحی این کاغذ ها از شکل های هندسی سه بعدی بر اساس نظر و سلیقه مشتری تولید و ارائه می شود.

نکته: در نصب این کاغذ دیواری سه بعدی  باید دقت و توجه داشت و حتما از افراد حرفه ای در این کار استفاده کنید.

انواع کاغذ دیواری سه بعدی
انواع کاغذ دیواری سه بعدی

9- کاغذ دیواری ساده

10- کاغذ دیواری گلدار

طرح این نوع کاغذ دیواری از گل ریز و برگ تشکیل شده است و برای دیوارهای کوتاه مناسب می باشد. طرح های با نقش گل های بزرگ برای خانه های بزرگ کاربرد دارد.

11- کاغذ دیواری آبرنگی

این نمونه از انواع کاغذ دیواری ترکیبی از نقاشی وطرح های آبرنگی می باشد و مناسب فضای هنری یا اتاق خواب می باشد. رنگ های به کار رفته در این نوع کاغذ دیواری شاد و فانتزی می باشد.از این مدل کاغذ دیواری به علت استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون وطراحی کاغذ دیواری اتاق کودک نیز می توان استفاده کرد

کاغذ دیواری آبرنگی

نکات مهم در انتخاب  انواع کاغذ دیواری برای اتاق ها

یکی از معیارهای انتخاب کاغذ دیواری اینست که شما آن را برای اتاق چه کسی  و کدام  بخش از خانه انتخاب می کنید.

1- اتاق کودک

در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک معمولا از پوستر های عروسکی و کاغذ دیواری های با شکل شخصیت های کارتونی مانند بت من، مرد عنکبوتی ، کیتی، سیندرلا  استفاده می شود، که البته انتخاب آن ها با توجه به جنسیت آنها متفاوت خواهد بود. برای مثال برای کاغذ دیواری اتاق کودک دخترانه از رنگ های بنفش و قرمز استفاده می شود وبرای رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک پسرانه بیشتر تن آبی در زمینه استفاده می شود.

انواع کاغذ دیواری اتاق کودک

2- اتاق عروس و داماد

کاغذ دیواری این اتاق نیز بسته به نظر عروس و داماد متفاوت است، بسیاری از عروس و دامادها عکس های عروسی خود را به صورت پوستر یا کاغذ دیواری چاپ کرده ودر پشت تخت خواب نصب می کنند برخی دیگر یک طرح ملایم و آرامش بخش.

کاغذ دیواری اتاق عروس و داماد

3- کاغذ دیواری پشت تلویزیون

در طراحی مدرن برای پوشش پشت تلویزیون از کاغذ دیواری برجسته یا کاغذ دیواری های گل دار ساده یا رنگ سفید استفاده می شود. اما شما می توانید بر اساس وسایل و چیدمان منزل خود کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

4- اتاق نشیمن

چون اتاق نشیمن مکانی است که همه افراد خانواده دور هم جمع می شوند، به طور کلی  برای تزئین این اتاق از ترکیب مدل گل دار و ساده استفاده می شود.رنگ کاغذ دیواری این قسمت از خانه  از انواع کاغذ دیواری متناسب با دکور داخلی آن انتخاب می شود.

5- سالن پذیرایی

برای استفاده از انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق پذیرایی توجه به چند نکته مهم می باشد:

الف) اگر اتاق پذیرایی کوچک است بهتر است از انواع کاغذ دیواری با رنگ روشن با طرح های ریز استفاده کنید.

ب) اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ است بهتر است ترکیبی از رنگ های روشن و تیره که  زیبایی اتاق را بیشتر می کند استفاده کنید.

ج) رنگ کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق باشد

د)گاهی اوقات دکوراسیون پذیرایی کسل کننده  و بی نظم است، بهتر است در زمان انتخاب  رنگ کاغذ دیواری حتما به هماهنگ بودن رنگ ها توجه کنید.تنوع در طرح و رنگ انواع کاغذ دیواری این شرایط را برای انتخاب شما هموار کرده است.

دکوراسیون متناسب با طرح کاغذ دیواری

امیدواریم از نکات بیان شده استفاده لازم را برده باشید و بتوانید کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون منزل خود را به راحتی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست