راهنمای خرید سرویس خواب کودک

در طراحی دکوراسیون اتاق کودک، انتخاب تخت خواب مناسب بیش از هر چیز اهمیت دارد لذا داشتن راهنما خرید سرویس خواب کودک دارای اهمیت فراوانی است. تخت خواب بزرگ‌ترین اثاثیه در اتاق خواب به حساب می‌آید و فضای زیادی از اتاق را به خود اختصاص می‌دهد و علاوه بر این برای فرد حکم یک فضای کاملا خصوصی را دارد. آشنایی با نکاتی مهم که باید در خرید سرویس خواب کودک در نظر گرفت اهمیت زیادی دارد

سرویس خواب کودک
سرویس خواب کودک
سرویس خواب کودک ونوجوان

راهنمای خرید سرویس خواب کودک

1- دادن حق انتخاب به کودک

به دلیل اهمیت سرویس خواب کودک در فضاسازی و حس و حال اتاق، کودکان خود باید نه تنها در انتخاب سرویس خواب بلکه در انتخاب سایر اثاثیه موجود در اتاق نظیر میز تحریر، کتابخانه، دراور، کمد کودک و غیره نظر بدهند و تمامی این وسایل بر اساس سلیقه آن‌ها انتخاب شود.

بدین ترتیب فضای اتاق برای کودک دوست‌داشتنی شده و کودک در اتاق احساس آرامش کرده و خواب خوبی خواهد داشت.

2- توجه به استاندارهای سرویس خواب و موارد ایمنی

از آنجا که برای بسیاری از کودکان تخت خواب علاوه بر فضایی برای خواب و استراحت، محلی برای بازی و جست و خیز است؛ به همین دلیل باید به تمامی استانداردهای سرویس خواب کودک از جمله راحتی، جنس بدنه و محکم بودن ساختار آن توجه کرد. به ویژه در خرید سرویس خواب دو طبقه و تخت خواب تاشو این موارد اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند. زیرا استجکام حرف اول را در امنیت این لوازم می دهد.

3-توجه به نقشه و ابعاد اتاق

یکی دیگر از نکات اساسی در راهنمای خرید سرویس خواب کودک در نظر گرفتن نقشه، ابعاد و اندازه‌های اتاق کودک و نیز سایر وسایل و اسباب موجود در اتاق است. برای مثال قرار دادن سرویس خواب کودک کنار منبع نوری مثل یک پنجره یا دریچه کار اشتباهی است و ممکن است در خواب کودک ایجاد اختلال کند. در عوض مکان مناسب برای قرار گرفتن میز تحریر است.

علاوه براین خرید یک تخت خواب بزرگ برای اتاقی کوچک اصلا معقول به نظر نمی‌رسد و اگر کودکان در یک اتاق بیشتر از یکی باشد، شاید بهتر باشد بجای خرید سرویس خواب دخترانه و سرویس خواب پسرانه، گزینه‌های دیگر نظیر خرید تخت خواب تاشو وسرویس خواب دو طبقه یا را در نظر بگیرید. بنابراین در خرید تخت خواب و سایر وسایل به اندازه اتاق و نحوه جایگیری هر یک از این وسایل در اتاق توجه کنید. به علاوه بهتر است کف اتاق مساحت اندکی را برای فضای بازی کودک در نظر بگیرید.

4-در نظر گرفت جنسیت در خرید سرویس خواب کودک

یکی از مواردی که در راهنما خرید سرویس خواب کودک و انتخاب دکوراسیون مناسب برای اتاق کودک جای می‌گیرد توجه به جنسیت و روحیات کودک است. مسلما سرویس خواب دخترانه و سرویس خواب پسرانه دارای طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی هستند و توجه به آن و در نظر گرفتن نظرات و پیشنهادات کودکان در این خصوص در رشد شخصیت کودک تاثیر خواهد داشت.

5- توجه به قد کودک

نکته دیگری که نه تنها در راهنمای خرید سرویس خواب کودک بلکه در خرید و تنظیم تمامی اسباب موجود در اتاق وی تاثیر دارد توجه به اندازه وسایل و قد کودک است. برای مثال در خرید و تنظیم قفسه‌های کمد کودک باید دسترسی کودک به بخش‌های مختلف کمد را در نظر گرفت یا در خرید سرویس خواب، در نظر گرفتن اندازه بلندی تخت اهمیت زیادی دارد. بنابراین سفارش ساخت کمد و سرویس خواب یک گزینه مناسب تر باشد. علاوه بر نطارت بر کیفیت و قمت ارزانتر می توانید اندازه آنها را کاملا مختص اتاق سفارش دهید. سپهر چوب می تواند نیاز شما در تمامی لوازم دکوراسیون کودک مرتفع کند.

نکاتی نیز در طراحی دکوراسیون اتاق وجود دارد که توجه به آن‌ها باعث هر چه بهتر شدن فضای اتاق می‌گردد.

6-بهینه سازی فضا

یکی از مواردی که در دکوراسیون اتاق کودک باید در نظر گرفت استفاده بهینه از فضا است. در زندگی امروزه و با توجه به متراژ پایین خانه‌ها اغلب اتاق خواب‌ها نیز چندان بزرگ نیستند و به همین دلیل نکاتی مثل قرار دادن سرویس خواب کودک کنار دیوار یکی از راه‌هایی است که به باز شدن فضای اتاق برای قرار دادن سایر وسایل از جمله کمد کودک کمک می‌کند. یا کمد های ریلی که فضایی برای باز شدن درب کمدها نیاز ندارد می تواند یک گزینه مناسب دیگر باشد.

7- ملحفه‌ها و رنگ‌های مختلف

در سرویس خواب دو طبقه یا اتاقی که دارای دو تخت یکسان می‌باشد استفاده از ملافه های رنگی متفاوت از جمله نکاتی است که باید در دکوراسیون اتاق کودک در نظر گرفت. علاوه بر این هر کودک باید بتواند وسایل مورد علاقه خود مثل آباژور، تابلوهای تزئینی و وسایل دکوراتیو که روی شلف دیواری قرار می‌گیرد را با توجه به سلیقه خود انتخاب کند.

به این ترتیب لوازم مورد علاقه کودک را در کنار لوازمی که شما ترجیح داده اید قرار می گیرد و برای کودک فضای دلخواهی ایجاد می کنید.

خرید سرویس خواب کودک
خرید سرویس خواب کودک
راهنما خرید سرویس خواب کودک و توجه به سلائق کودکان

8-جداسازی و تفکیک اتاق

چنانچه کودکان دارای اتاق خواب مشترک هستند به این معنا نیست که در تمامی موارد دارای نظرات مشترک هستند و دیگر نیازی به فضای خصوصی خود ندارند. بنابراین بهترین راه حل استفاده از یک پرده یا دیوار در بین تخت خواب‌ها است به ویژه هنگام خواب این تقسیم‌بندی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

دکوراسیون اتاق خواب کودک
دکوراسیون اتاق خواب کودک
راهنما خرید سرویس خواب کودک: تفکیک فضای اتاق

9- استفاده از رنگ‌های شاد و مناسب با روحیات کودک

رنگ های شاد و جذاب در دکوراسیون، یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که در راهنمای خرید سرویس خواب و تمامی وسایل اتاق کودک باید در نظر گرفته شود. رنگ‌ها تاثیر بسزایی در روحیه افراد، نوع خواب و استراحت آن‌ها دارند و در انتخاب تخت خواب کودک و سایر وسایل و نیز رنگ آمیزی دیوارها حتما باید به این نکته توجه کرد.

به محض اینکه کودک بزرگ شده و دوران مدرسه آغاز می‌شود نیاز به فضایی برای انجام تکالیف مدرسه و خیال‌پزدازی دارد. بنابراین خرید یک میز تحریر مناسب که با فضای اتاق همخوانی داشته باشد و پیش از آن، در نظر گرفتن فضای مناسب برای قرار دادن میز اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟