دکوراسیون اتاق خواب پسرانه و 5 نکته مهم آن

اگر مدتی است دلتان می خواهد دکوراسیون اتاق خواب شازده کوچک و دوست داشتنی و یا پسر نوجوان خود را تغییر دهید اما نمی دانید چطور و چگونه، جای خوبی آمده اید! امروز می خواهیم در رابطه با دکوراسیون اتاق خواب پسرانه صحبت کنیم. دکوراسیون اتاق خواب نیز مانند دکوراسیون هر فضای دیگر بایدها و نبایدهایی دارد که بایستی به آنها توجه کافی داشت. از این رو با درنظر گرفتن اصول کلی می توانیم اتاقی خاص و دلنشین داشته باشیم.  اما این اصول و نکات کدام ها هستند؟

چگونه دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را دیزاین کنیم؟

یک اتاق خواب پسرانه با توجه به سن فرزندتان بایستی به گونه ای دیزاین شود که برای فرزندتان دلچسب باشد و زمانیکه فرزندتان در اتاق است حس خوبی داشته باشد. اتاق خواب فضایی است که همه ما چندباری در طول روز وقتمان را در آنجا سپری می‌کنیم، مطالعه می‌کنیم، به استراحت می‌پردازیم و کارهای شخصی خود را انجام می‌دهیم. فرزندتان هم غالبا در اتاق خود به بازی می‌پردازد، با دوستانش جمع می‌شود و تکالیفش را انجام می‌دهد. از این رو باید به گونه‌ای طراحی شود که مناسب با فرزندتان باشد اما چطور؟

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

رنگ شناسی در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ ها یکی از مهمترین آیتم ها در دکوراسیون اتاق خواب است. بازی با رنگ هایی که طبق اصول انتخاب شوند باعث می شود محیطی شاد و دلچسب برای فرزندتان خلق کنید. به طور مثال باید بدانید رنگ‌های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان کدام‌ها هستند و با توجه به سن فرزندتان از رنگ‌های شادی افرین بهره مند شوید تا فضایی دلنواز برای شازده فراهم کنید.

سرویس خواب کودک را در نظر بگیرید اگر فرزندتان استقلالی است چقدر خوب است که تم فوتبالی و آبی را انتخاب کنید، فرزند شما غافلگیر نمی شود؟

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه
دکوراسیون اتاق کودک پسرانه
دکوراسیون اتاق کودک پسرانه با رنگ آبی به همراه قفسه ، میز تحریر و تخت

خلاقیت به خرج دهید!

خلاقیت یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون است.گاهی اوقات می‌توانیم با کمی خلاقیت تغییرات بزرگ و چشمگیری ایجاد کنیم که فرزندمان را غافلگیر کنیم.

یادتان باشد برای اینکه اتاقی ایده ال با دکوراسیونی خاص داشته باشید باید از سلایق فرزندتان هم کمک بگیرید. به طور مثال می توانید در زمینه انتخاب رنگ از فرزندتان بپرسید که چه رنگ هایی را برای اتاقش دوست دارد. اینگونه هم از سلیقه او استفاده کرده اید و هم اتاقی باب دلش طراحی خواهید کرد.

فضا سازی کنید!

از دیگر اقدامات هوشمندانه که می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه انجام دهید فضا سازی است. به طور مثال می توانید فضایی که میز تحریر در آن قرار دارد را فضایی ایده ال و منحصر به فرد برای مطالعه درنظر بگیرید. کتابخانه را نزدیک همان بخش قرار دهید.

همچنین می توانید محیطی شادی بخش خلق کنید و از چند صندلی رنگی هم استفاده کنید تا در زمانیکه فرزندتان با دوستانش در اتاق هستند، محیطی برای مطالعه گروهی و گپ و گفت داشته باشند.

فضای خواب کودک را هم مجزا کنید و با قرار دادن یک تخت خواب تاشو و کمد های کم جا فضای بازی کودک را در نظر بگیرید.

تزیین دیوار در دکوراسیون اتاق خواب

می رسیم به یکی از جذاب ترین و مهمترین بخش ها در دکوراسیون اتاق خواب. تزیین دیوارها در دکوراسیون بسیار مهم هستند و محیط را خاص و دلنشین می سازد. یکی از ایده هایی که می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به کار بگیرید اختصاصی کردن اتاق خواب است. می توانید از علایق پسرتان استفاده کنید و با تزیین دیوارها اتاق خوابی اختصاصی دیزاین کنید. از عکس ها و پوسترهای پسرانه بهره مند شوید. تابلوهای نقاشی هم گزینه ایده الی هستند. برخی از افراد خلاق از استیکرهای پسرانه استفاده می کنند و دیوارها را به زیبایی تزیین می کنند. شما هم می توانید با تصاویر قهرمانان، تیم محبوب فرزندتان و استیکرها دیوارها را دیزاین کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

به روحیات فرزندتان در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه توجه کنید!

همه ما دلمان می خواهد اتاق خوابمان به سبک و سیاق خودمان باشد و زمانیکه در آن هستیم احساس آرامش کنیم. زمانیکه اتاق خواب باب میلش باشد در آن احساس شادابی و آرامش خواهد کرد و این آیتم هم در زمان انجام تکالیف مهم است و هم در زمان استراحت.

دکوراسیونی که پاسخگوی نیاز فرزندتان باشد!

به صراحت می توان گفت: اتاق خواب هر فردی بایستی با نیازهایی که دارد تناسب داشته باشد. فرقی نمی کند اتاق خواب کودکتان را دیزاین می‌کنید و یا می‌خواهید برای اتاق خواب پسر نوجوانتان تغییر دکوراسیون دهید. آنچه اهمیت دارد درنظر گرفتن نیازهای فرزندتان است. از این رو با توجه به سن فرزندتان و همچنین نیازهای او فضایی را خلق کنید که پاسخگوی نیازهایش باشد.

جان کلام

هیچ چیزی دلچسب تر از استراحت در فضایی آرامش بخش نیست. فضایی که درونش آرامش داشته باشیم و احساس خوشایندی را به ما القا کند. از این رو با درنظر گرفتن المان ها و نکاتی که در این مقاله گفته شد سعی کنید دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ، جذاب و در عین حال آرامش بخشی را متناسب با نیازهای فرزندتان طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
به کمک نیاز دارید؟